ONYX Plus

Multiminerální nápoj s bylinnými extrakty

Příliv plný zdraví

Svým komplexním složením nejdůležitějších minerálů spolu s bylinnými extrakty pozitivně ovlivňuje správnou metabolickou činnost v lidském těle.

Komplexní řešení jak udržovat a doplňovat minerální prvky pomocí efektivní a tekuté formy s jedinečnou vstřebatelností. Zařazením melasy, přírodního zdroje minerálů a kompletního spektra vitamínů B v receptuře získává Onyx Plus příjemnou chuť. Produkt je též vhodný pro osoby citlivé na včelí produkty. Dále je obohacen o výtažky z bylin a vitamín D. Je vhodný pro každodenní užívání pro celou rodinu, nejlépe s jídlem. Onyx Plus patří do skupiny tzv. šetrných doplňků stravy. Celoročním užíváním pozitivně působíme na relaxaci svalů, snižujeme nervozitu a nespavost a blahodárně působíme na úpravu pH vnitřního prostředí organismu. Použité extrakty z bylin a přírodní ovocné šťávy jsou extrahované bez použití alkoholu. Je výborným partnerem pro sportovce. Vyrábí se v Kanadě. Splňuje předpisy na ochranu zdraví vydané Státním zdravotním ústavem České republiky. Spolu s pestrou stravou tvoří produkty společnosti Akuna dobrý základ naší každodenní péči o kvalitu života. Pevná stavba těla a silný imunitní systém jsou zárukou dlouhověkosti.

Rostlinné extrakty obsažené v Onyx Plus a jejich působení

 

Šťáva z červených hroznů
obsahuje mnoho flavonoidů a je kvalitním antioxidantem.

Jablečná šťáva
je vhodná jako zdroj tříslovin. Jablečnou šťávu je vhodné užívat při cukrovce, dyzentérii, horečce a srdečních potížích. Upravuje kvalitu struktury stolice.

Melasa
sladidlo, které je pro lidský organismus hodnotné a obsahuje množství různých minerálů a vitamínů, které zkvalitňují zdraví lidského organismu. Třtinová melasa je cenný vedlejší produkt výroby třtinového cukru. Obsahuje všechny biologicky potřebné látky z původní rostliny –cukrové třtiny. Je to harmonizovaná soustava životně důležitých stopových prvků a organických látek. Třtinová melasa obsahuje vysoké koncentrace vitamínů řady B (riboflavin, pyridoxol a jeho derivát, nikotinamid, kyselinu pantotenovou, kyselinu listovou a vitamin B12).

Extrakt černého bezu
doplňuje přítomné byliny a má funkci především přírodního kolorantu.

Fenykl obecný, kardamom pravý, tolice vojtěška a lékořice lysá
napomáhají k lepšímu trávení a vstřebávání.

 

Byliny obsažené v Onyx Plus a jejich působení

 

cz/byliny/onyx_plus/kardamon_pravy_elettaria_ca

Kardamom pravý
podporuje trávení a stimuluje vstřebávání živin, působí proti křečím a nadýmání.

cz/byliny/onyx_plus/fenykl_obecny_foeniculum_vu

Fenykl obecný
podporuje trávení, mírně napomáhá vykašlávání, má protizánětlivé účinky.

cz/byliny/onyx_plus/tolice_vojteska_medicago_sa

Tolice vojtěška
podporuje trávení a má pozitivní vliv při zánětlivých onemocněních – artritida apod., upravuje obsah cholesterolu.

 

 

Minerály obsažené v Onyx Plus a jejich působení

 

cz/vitaminy/onyx_plus/ca Ca (Vápník, 100 mg)
je nenahraditelný pro správnou stavbu kostí a zubů, podporuje svalovou činnost, spolupůsobí při srážení krve, příznivě ovlivňuje funkci srdeční svaloviny a zúčastňuje se dalších asi 140 reakcí v organismu (např. při trávení bílkovin a tuků, při absorpci dalších minerálů).
cz/vitaminy/onyx_plus/zn Zn (Zinek, 1 mg)
je neoddělitelnou součástí více jak 200 enzymů, které se podílejí na trávení, rozmnožování a hojení traumat a při epilepsii. Je nepostradatelný pro všechny enzymatické reakce v mozku. Pomáhá odstraňovat z organismu těžké kovy, např. kadmium, rtuť a olovo. Sehrává významnou úlohu při posilování imunitního systému.
cz/vitaminy/onyx_plus/p P (Fosfor, 50 mg)
je druhým nejvíce zastoupeným prvkem v lidském těle. Udržuje pH krve a je nepostradatelný pro tělesný růst. Spolu s vápníkem pomáhá budovat a udržovat kvalitu kostních tkání.
cz/vitaminy/onyx_plus/mn Mn (Mangan, 5 mg)
podporuje vazbu na mnohé enzymy, minerály a vitamíny. Je důležitý pro správný vývoj buněk, pro hormonální funkci štítné žlázy, příznivě ovlivňuje regulaci cukru v krvi, má vliv na neuromuskulární transmisi. Významně ovlivňuje imunitní reakce, má antioxidační účinky.
cz/vitaminy/onyx_plus/mg Mg (Hořčík, 200 mg)
aktivuje přibližně 300 enzymatických reakcí, podporuje svalovou činnost, je pomocným stavebním materiálem kostních tkanin, napomáhá neuromuskulární transmisi a převodu nervového vzruchu. Nedostatek se může projevit jako angína pectoris, ateroskleróza, srdeční arytmie a únava. Hořčík je známý jako antistresový minerál.
cz/vitaminy/onyx_plus/se Se (Selen, 3 µg)
má nezastupitelnou úlohu při ochraně srdeční svaloviny a patří mezi vynikající antioxidanty, podporuje normální růst a fertilitu, váže na sebe také kovy a brání tak jejich usazování v organismu.
cz/vitaminy/onyx_plus/k K (Draslík, 66 mg)
spolu se sodíkem řídí vhodné hospodaření našeho těla a je zodpovědný za vylučování vody. Dodává svalstvu energii a je nepostradatelný při syntéze bílkovin.
cz/vitaminy/onyx_plus/cr Cr (Chrom, 5 µg)
podporuje metabolismus cukrů a napomáhá pronikání glukózy do buněk. Je velmi důležitý pro cukrovkáře, protože s inzulínem reguluje hladinu cukru v krvi. Napomáhá snižování nadváhy, spolupůsobí proti akné.
cz/vitaminy/onyx_plus/d3 D3 (vitamín D3 , 100 IU)
je potřebný pro růst kostí, podporuje absorpci vápníku. Napomáhá metabolismu fosforu. Je důležitý pro funkci nervového systému a pro krevní srážlivost.

Složení

Voda, koncentrát jablečné šťávy, koncentrát hroznové šťávy, extrakt lékořice lysé, melasa, extrakt tolice vojtěšky, extrakt fenyklu obecného, extrakt kardamomu pravého, regulátor kyselosti kyselina citrónová, regulátor kyselosti kyselina jablečná, extrakt bezu černého, konzervant sorban draselný, třešňové aroma, hořčík – mléčnan hořečnatý/glukonan hořečnatý, vápník – mléčnan vápenatý/glukonan vápenatý, fosfor – dihydrogenfosforečnan draselný, mangan – síran manganatý, zinek – síran zinečnatý/glukonan zinečnatý, chróm – chlorid chromitý, selen – seleničitant sodný, vitamin D – cholekalciferol.

Nutriční hodnoty

Výživové údaje: 15 ml – 1 dávka 100 ml
Energetická hodnota 83 kJ / 20 kcal 553 kJ / 132 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 5 g 33 g
z toho cukry 0,7 g 4,5 g
Bílkoviny 0 g 0 g
Sůl 11,25 mg 75 mg
Vitaminy a minerální látky:
Hořčík 200 mg = 53 %* 1333 mg = 355 %*
Vápník 100 mg = 13 %* 667 mg = 85 %*
Fosfor 50 mg = 7 %* 333 mg = 48 %*
Mangan 5 mg = 250 %* 33 mg = 1 650 %*
Zinek 1 mg = 10 %* 7 mg = 70 %*
Chrom 5 µg = 13 %* 33 µg = 83 %*
Selen 3 µg = 6 %* 20 µg = 36 %*
Vitamin D 2,5 µg = 50 %* 17 µg = 340 %*
*Referenční hodnota příjmu
Sůl je v potravině obsažena výlučně v důsledku přirozeně se vyskytujícího sodíku

Balení

4 lahve (1 lahev = 480 ml)

Použití

Před použitím dobře protřepat.  Po otevření skladujte v chladničce, mimo dosah dětí.

Upozornění

Nenahrazuje pestrou stravu. Tento produkt má speciálně zabezpečený uzávěr pro vaši bezpečnost – nepoužívejte, pokud je tento porušen. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Doporučené dávkování

Dospělí 15 ml (1/2 odměrky) denně, děti od 3 let 7-8 ml (1/4 odměrky) denně